בידים דיפרנציאליים ב Yandex – תמחור משתנה של בידים לפי פילוח קהל היעד

 קצת על השיטה החדשה

מערכת Yandex Direct מציעה מכירה פומבית חדשה מסוג VCG (קרא עוד על השיטה) . בכלSEGMENTATION MODEL New bid adjustments CPC for various audiences
מכירה פומבית שכזו נקבע אילו מודעות פרסום של יאנד
קס  יוצגו באותו רגע באותו שטח מודעה – בתוצאת חיפוש, בבלוג, באתר חדשות או בכל דף אחר ב YANdex Advertising Network .הצעת המחיר שלך היא זו שמצרפת אותך בעצם למכירה הפומבית.

אופטימיזציית מחיר לקליק היא תכונה של מתן הצעות מחיר אשר מגדילות את הצעת המחיר שלך לקליקים שנראים כבעלי סיכוי גבוה יותר להוביל למכירה או להמרה באתר שלך. היאעוזרת לך להפיק ערך רב יותר מתקציב הפרסום שלך.

נניח שהעבודה שלך היא לעמוד מחוץ לבית ספר שכונתי ולגרום ללקוחות להיכנס פנימה. אם תלמיד בכיתה א' עם תיק לימודים צועד לקראתך, אdoorman yandex פרסום ביאנדקס ניהול מקפיין תה מנופף לעברו ומקבל אותו בברכת שלום לכיתה שלך. אם אישה מבוגרת בגיל 75 עוברת לידך, אתה לא ממש מתלהב כי ואמנם היא עוברת ליד הבית הספר , אבל ישנו סיכוי נמוך שהיא תרצה לשבת וללמוד יחד עם שאר הלקוחות שלך.

אופטימיזציית מחיר לקליק מבצעת פעולה דומה במודעות ממומנות של Yandex Direct. זוהי מערכת להגשת הצעות מחיר שמחפשת אחר מכירות פומביות של מודעות שהסבירות כי יובילו למכירות עבורך גבוהה יותר, ולאחר מכן מעלה את הצעת המחיר המקסימלית שלך לקליק בשיעור שקבעת כדי לשפר את מעמדך בתחרות על קליקים אלה. כך כשאתה בוחר להשתמש באופטימיזציית מחיר לקליק לפי קהלים בהגדרות הקמפיין, אתה אמור לראות תוצאות טובות יותר של המרות, או לכל הפחות זהות, לתוצאות שתקבל בלעדיה.
בידים משופרים לפי קהלים זו היא אופציה חדשה בקמפיינים ממומנים של Yandex Direct. אופטימיזציית מחיר לקליק עבור מודעות טקסט זמינה ברשת החיפוש וברשת המדיה של Yandex.
עד כה יכולנו לעלות או להוריד את הביד לכל הקמפיין רק לפי חתכים של משתמש מובייל או דסקטופ, אבל החל מחודש ספטמבר נוכל לבצע אופטימיזציה של הבידים לפי קהלי היעד השונים. אז חשוב שתהיו מעודכנים באפשרויות החדשות להעלאת בידים לפי פילוחים של גיל, מין ושניהם יחד.

(Bid adjustments /BidModifiers) סוגי מתאמי הבידים בקמפיינים של Yandex

Campaign settings for yandex

Mobile adjustment – התאמת הצעת מחיר לנייד

.

Campaign settings for yandex mobile ניתן לעלות וגם להוריד את הביד בהתאם לסוג התקן הנייד של מתמש הקצה. ניתן להגדיר מתאם בין הצעת מחיר לחשיפת מודעה עבור גולש נייד כך שיהיו גבוהות או נמוכות יותר ביחס לגולש מדסקטופ (מחשב שולחני)  עבור קמפיין ברשת של יאנדקס. מומלץ להגדיר התאמה של הצעת מחיר לנייד שמתחשבת בהפרשי שיעור ההמרות שבין הנייד למכשירים אחרים.

GENDER AND AGE ADJUSTMENTS -התאמת הצעת מחיר לפי גיל ומין

אפשרות ליצור סט של קהלים עם מאפיינים דמוגרפיים כמו גיל ומין עבורם אפשר ליצור מקדמי הצעות מחיר גבוהות יותר. אסור שתהיה חפיפה בין בידים בתוך המגזרים. .
 Campaign settings for yandex

BID ADJUSTMENT FOR WEBSITE USERS – התאמת הצעת מחיר לפי היסטוריית גלישה באתר

עוד תוספת מעניינת ביותר –  אפשרות מתן ביד ייחודי למשתמשים שכבר ביקרו באתר שלך ויכולו לצפות שוב במודעה שלכם דרך רשת החיפוש של יאנדקס או דרך מודעת content! זה נעשה דרך הגדרות
Criteria settings. זה הוא מקדם הצעות מחיר על פי עיקרון של Retargeting למשתמשים שכבר ביקרו באתר היעד.
לסיכום מהיום תוכל לעלות באופן אוטומטי הצעות בידים למודעות שמוצגות לקהלים שונים על פי פילוח של גיל, מין או לפי משתמשים שכבר ביקרו אצלך באתר (סוג חדש של רמרקטינג משולב מילות מפתח).
Campaign settings for BID CORRECTION RETARGETING FOR YANDEX
Retargeting criteria YANDEX
Retargeting criteria YANDEX

אז מה החסרונות בשיטת הבידים החדשה של יאנדקס?

רק שימו לב עד כה החדשות הטובות. החדשות הרעות שאיננו יכולים לעשות אי הכללה של קהל מסוים ואיפולו לא הורדה של הבידים. יש באפשרותנו להעלות בידים לאוכלוסייה רלוונטית בלבד!! זה אומר שאם תרצו שקטינים מתחת לגיל 18 לא יראו את המודעה שלך תוכלו לעשות את זה על ידי הקפצת הביד לקהל בוגר יותר בתקווה ש Yandex Direct יראה אותך יותר לקהל הרלוונטי ופחות לקהל "הזול יותר", כי מן הסתם אם הביד נמוך יותר ה  CTR נמוך יותר. אם התחרות גדולה יורד הסיכוי שלך לקבל קליקים מקהלים עם הביד הבסיסי… מאחר שדירוג המודעה הוא ציון המבוסס על הצעת המחיר המקסימלית שלך לקליק ועל איכות המודעה שלך בהשוואה למודעות של מפרסמים אחרים – העלאת המחיר המקסימלי שלך לקליק כנראה תגדיל את הסיכוי שהמודעה שלך תופיע.
למרות זאת, כמו בעבר, בהעדפות מובייל עדיין ניתן לעלות וגם להוריד את הביד למובייל או לכוון את המודעה כך שלא תוצג בניידים בכלל.
העלות המקסימלית לקליק כוללת את מקדם של 300% בהשוואה לסכום הראשוני שקבענו לעלות CPC  לקליק עבור מילות מפתח. זה אומר שייתכן וההוצאות של חלקנו יכולות לקפוץ פתאום אם יעשו לא בהתאם למטרות הרלוונטיות והמשתלמות.
חשוב לציין שאפשרות כיוון בידים זמינה גם ברמת הקמפיין של יאנדקס וגם ברמת קבוצת המודעות. משחק עם הבידים זמין בממשק Yandex.Direct און ליין Yandex Commander  וגם למתקדמים יותר ב Yandex API.
כמו כן חשוב לציין שעלות הביד יכול לנבוע מכמה פרמטרים. למשל הביד המקורי שלנו ברשת החיפוש של יאנדקס שווה ל RUB 10  אם נוריד ביד ב +50% למובייל ונעלה ב +120% לנשים מעל גיל 25 . למעשה נקבל עלות לקליק שמשולבת מכמה פרמטרים:
22(RUB (10 + 10*1.2  חישוב עלות מחיר לקליק למחשב נייח בקרב נשים מעל גיל 25
33(RUB (22 + 22*0.5    חישוב עלות מחיר לקליק לניידים בקרב נשים מעל גיל 25

איך תוכל להשתמש בהגדרות בידים החדשות ב Yandex Direct ?

למשל אם אתה מנהל עסק שמוכר מוצר לגברים בלבד, מעכשיו תוכל להקפיץ ביד גבוה יותר לכל הגברים בתווך חתך הגילאים המבוקש. כך תבטיח לעצמך שברגע שהמנגנון של Yandex Metrica יזהה לקוח לפי פרמטרים דמוגרפיים שקבעת, המערכת אוטומטית תעלה ותתקן את הצעת הביד שלך כלפי מעלה לפי האחוזים שרשמת בהגדרות הקמפיין. ניתן להגיע עד 300% – פי 3 מהביד המקורי!
Facebook Comments
השארת תגובה